کارشناس مسائل خانواده:

تنوع پدیده های الکترونیک باعث تزلزل در خانواده شده است

شناسهٔ خبر: 34426 -
چاپ خبر چاپ خبر
کارشناس مسائل خانواده گفت: تنوع پدیده های الکترونیک در ایران کار را از دست مسئولین اجتماعی کشور خارج کرده و اگر خانواده ها از فرزندان خود مراقبت نکند، آسیب های جبران ناپذیری را از هجمه بسیار سنگین دشمن متحمل می شود.

به گزارش یار خراسانی، حجت‌الاسلام سید ابوالفضل موسوی ‏‌فاضل ‏‌خراسانی، استاد اخلاق و كارشناس مسائل خانواده، ظهر امروز در همایش نقش خانواده پیشگیری از آسیب های اجتماعی که در شهر کندر از توابع شهرستان خلیل آباد برگزار شد اظهار داشت: کنترل آسیب های اجتماعی و ایجاد آرامش بر فضای خانواده از دغدغه های مقام معظم رهبری و مسئولین نظام است.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری اینگونه همایش ها بسیار ارزشمند است خاطر نشان کرد: تعاملات انسان ها در قالب همایش های آموزشی یکی از تاثیرگذارترین روش های آشنایی و مهار آسیب ها و تثبیت سلامت روانی در نظام خانواده اسلامی است.

موسوی با تاکید بر اینکه خانواده به شدت تحت تاثیر امواجی ناپایدار هجوم های الکترونیک است که این نهاد را به سمت ریزش می برد، تصریح کرد: نهاد مقدس خانواده اصلی ترین نهاد اجتماعی است که اگر در درون آن تزلزل و آسیب رخ دهد کل جامعه دستخوش آسیب می شود.

وی همچنین اذعان کرد: تنوع پدیده های الکترونیک در ایران کار را از دست مسئولین اجتماعی کشور خارج کرده و اگر خود خانواده ها از فرزندان خود مراقبت نکند، آسیب های جبران ناپذیری را از هجمه بسیار سنگین دشمن متحمل می شود.

این کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه ساده زیستی یک درد نیست بلکه ساده زیستی یک تفاوت و زیبایی است، اظهار کرد: آرزوی هیچ پیامبری بر سر سفره های پر زرق و برق براورده نشده است، زندگی پیامبران ما بسیار ساده بود.

وی غذای روح را امنیت و احساس ارزشمندی و محبت دانست و ابراز کرد: خشونت و اعتیاد یک بیماری روحی است، اگر روح بیمار شود آن بیماری به راحتی قابل تشخیص نیست.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین نیازهای انسان، احساس ارزشمندی و محبت است، عنوان کرد: والدین بهترین منبع برطرف کردن نیازهای عاطفی در فرزندان و نوزادان خود هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: سواد بالا، ثروت زیاد و پست و مقام نمی تواند پشتوانه تربیت باشد بلکه پشتوانه تربیت انسان، اخلاق نیک و اسلامی است که والدین با اخلاق نیک خود می توانند بهترین فرزندان را تربیت کنند.

این استاد اخلاق و کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه اگر نیازهای عاطفی فرزندان در خانواده برطرف شود دیگر فرزند به بیرون از خانه روی نمی آورد، اظهار کرد: فقر معنوی خطری است که جوامع امروزی را تهدید می کند و اکثر افراد به آن گرفتار شده است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اندک آلودگی به مواد مخدر اثرات خطرناکی نظیر بی هویتی معتاد دارد تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر فرد را تا مرز بی هویتی و غارت شرافت می کشاند.

حجت الاسلام موسوی فاضل خراسانی در پایان خاطر نشان کرد: آسیب های اجتماعی صدها فساد به دنبال دارد و هنر یک زن و مردم مسلمان این است که قیمتی، آرام و ساده زندگی کنند تا از آسیب های اجتماعی در امان بمانند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.