مردم از آسیب رساندن به حیوانات وحشی خودداری کنند

شناسهٔ خبر: 5540 -
چاپ خبر چاپ خبر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گفت: مردم تدابیر امنیتی را برای مراقبت از خود و دامهایشان در برابر هجوم حیوانات وحشی در نظر بگیرند.

محمد مظلوم پناه ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی ، با اعلام این خبر افزود: با آغاز فصل سرما ، حیوانات وحشی برای در امان ماندن از شرایط سخت اقلیمی و سرمای هوا به مناطق گرمتر درحاشیه زیستگاه خود که عموماً روستاهای مجاور است هجوم می آورند.

وی با بیان اینکه گاها این حیوانات مورد بی مهری ما انسان ها قرار می گیرند خاطر نشان کرد: برخی افراد به خاطر ترس از نام حیوانات وحشی و یا بخاطر سود جویی اقدام به شکار حیوانات وحشی می کنند.

مظلوم پناه همچنین گفت: همشهریان و روستائیان عزیز شهرستان خلیل آباد باید تدابیر امنیتی را برای مراقبت از خود و دامهایشان در نظر بگیرند.

وی در ادامه بر عدم آسیب رسانی و دفع خشونت بار وحوش سرگردان تاکید کرد و تصریح نمود: مردم باید با طبیعت همکاری کنند و با دیدن حیوانات وحشی ضمن جلوگیری از آسیب رساندن به این حیوانات ، مراتب را به سامانه ۱۵۴۰ و یا با محیط زیست شهرستان به شماره ۵۷۷۲۵۷۶۴ اطلاع فرمایند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل آباد همچنین از برخورد شدید با افراد متخلف خبر داد و ابراز داشت: دهیاران عزیز باید نهایت همکاری را با محیط زیست داشته باشند و نکات زیست محیطی را به روستائیان متذکر شوند تا از آسیب رساندن به حیوانات وحشی خودداری نمایند.

وی پرهیز از آسیب رسانی به وحوش گرسنه و در صورت امکان تغذیه آنان با علوفه را از وظایف دوستداران حیات وحش دانست و اذعان نمود: در مناطق شهری، گذاشتن کمی از پسماند غذا در پشت پنجره برای پرندگان گرسنه و سرگردان می تواند زندگی آفرین باشد.

محمد مظلوم پناه در خاتمه بیان داشت: فراموش نکنیم حیات وحش سرمایه های طبیعی ما هستند و سهل انگاری در برابر آنها عقوبت الهی را در پیش خواهد داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.