المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در خلیل آباد آغاز شد

شناسهٔ خبر: 4434 -
چاپ خبر چاپ خبر

کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد از آغاز المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در خلیل آباد خبر داد.

جعفر صداقتی ، کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد در حاشیه افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی ، با اعلام این خبر افزود: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با هدف درگیر کردن دانش آموزان در ورزش با توجه به امکاناتی که هر مدرسه دارد در کلیه مدارس شهرستان خلیل آباد برگزار می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه درگیر کردن کودکان در ورزش آثار دراز مدتی دارد خاطر نشان کرد: اگر کودک را در ورزش نگه داریم آن کودک می تواند در آینده ورزشکار بماند و تفکر ورزشی را با خود نگه دارد.

صداقتی همچنین گفت: مجموعه فعالیت های ورزشی در مدارس که باید در طول سال انجام شود تحت عنوان المپیاد درون مدرسه ای برگزار می شود.

وی با بیان اینکه ماهیت آموزش و پرورش در حوزه درس تربیت بدنی قهرمان پروری نیست بلکه آگاهی نسبی تمام دانش آموزان از فعالیت ها و رشته های ورزشی است تصریح کرد: امسال طرحی تحت عنوان مدرسه قهرمان در سطح استان مطرح است.

کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش خلیل آباد ادامه داد: اگر چنانچه مدرسه ای در سطح منطقه بتواند مقام کسب کند ، این مدرسه به استان معرفی می شود و ما دیگر تیم منتخب نخواهیم داشت و در استان نیز به همین منوال عمل خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از المپیاد درون مدرسه ای ، برگرداندن نشاط حلقه مفقوده مدارس به مدارس است تاکید کرد: یکسری مسابقات و تفریحات برای زنگ تفریح مدارس برنامه ریزی شده است که در مدارس اجرایی خواهد شد.

جعفر صداقتی در خاتمه اذعان نمود: امروز به طور همزمان در تمام مدارس شهرستان ورزش صبحگاهی و المپیاد ورزشی درون مدرسه ای افتتاح خواهد شد و به صورت نمادین با حضور مسئولین در دو مدرسه ولی عصر دهنو و رضوان خلیل آباد افتتاح شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.