عربستان در حد اداره کردن حرمین شریفین نیست / آل سعود باید از کشورهای اسلامی عذرخواهی کند

شناسهٔ خبر: 3607 -
چاپ خبر چاپ خبر

امام جمعه خلیل آباد گفت: عربستان در حدی نیست که همزمان بتواند حرمین شریفین، بحرین ، یمن و داعش را مدیریت کند

به گزارش یار خراسانی ، حجت الاسلام علی ناهیدی ، امام جمعه شهرستان خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه ضمن تسلیت حادثه غمبار حجاج و مسافران کوی دوست اظهار داشت: مسئولین و مردم کشور ایران باید بر مطالبه پذیرش مسئولیت این حادثه بزرگ توسط آل سعود پافشاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه عربستان به بهانه های مختلف سعی در تبرئه کردن خود دارد خاطر نشان کرد: بی کفایتی ، بی لیاقتی و بی مدیریتی آل سعود سبب به وجود آمدن این حادثه غمبار شد و او باید از کشورهای اسلامی که حجاج خود را از دست داده اند عذر خواهی کند و حق و حقوقات آنها را پرداخت کند.

ناهیدی با اشاره به اینکه عربستان قضا و قدر الهی را بهانه بی کفایتی خود می دانند تصریح کرد: این قضیه فراموش نخواهد شد و سعودی ها نباید خود را بی تقصیر بدانند و این را به گردن آفریقا و ایران بیاندازند.

وی با بیان اینکه عربستان در حدی نیست که همزمان بتواند حرمین شریفین، بحرین ، یمن و داعش را مدیریت کند ، اذعان نمود: عربستان باید یک کمیته حقیقت یاب واقعی و بی طرف تشکیل دهند و چرایی این مسئله را بررسی کنند.

امام جمعه خلیل آباد فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری را تعیین کننده دانست و گفت: عربستان وقتی با هشدار جدی مقام معظم رهبری مواجه شدند ، دارند سر عقل می آیند و قول همکاری داده اند.

وی با بیان اینکه نباید بهانه به دست آل سعود بدهیم تا حجاج و مفقودین ما به کشور بازگردند تاکید کرد: از تند کردن فضا علیه عربستان سعودی باید پرهیز کنیم تا بهانه ای به دست آل سعود ندهیم.

خطیب جمعه خلیل آباد در خاتمه ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی ، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی پیام آور نظم و امنیت در جامعه هستند و به برکت وجود این عزیزان بهترین امنیت را در کل منطقه داریم.

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.